(096) 807 - 08 - 08 (093) 451 - 74 - 74
vishivka.vn@gmail.com
Мова:

Історія вишиванки

Вишиванка

Вишиванка – це українська вишита сорочка, технологія і спосіб реалізації якої являється надзвичайно популярним і всесвітньо відомим видом мистецтва. Вишивання сорочок здавна органічно помістилося в життя українського народу, воно уособлює в собі ідеали краси і добра, втілює всі естетичні принципи народу, а також прагнення до витонченого і досконалого.

Український народ відноситься до вишитої сорочки як до святині. Вишиванки передавалися з роду в рід, із покоління в покоління, зберігались як реліквія. Символічний образ вишитої сорочки досить широко спостерігається в народних піснях. Українська дівчина, за традицією, готуючи своє придане, зобов'язана була власноруч вишити своєму судженому сорочку.

Вишита сорочка – це символ краси, здоров'я, щасливої долі, а також потужний оберіг і символічний образ родової пам'яті, любові, чесності та порядності. Як правило, символіка вишитої сорочки залежить від того, кому саме визначено подібний наряд: хлопцю, хлопцю-нареченому, або чоловіку; молодій дівчині, або заміжній жінці.

Історія вишиванки, за відомостями вчених та археологів має досить давнє коріння. Приблизно 425 року до нашої ери, давньогрецький історик Геродот, якого ще називають «батько історії», у своїх працях про побутове життя скіфів писав, що традиційний одяг подібного народу був прикрашений вишивкою. Є також відомості X століття в арабських манускриптах про те, що арабські купці повідали про русів у вишитому одязі.

Вишиванка

Український народний костюм та вишита сорочка приблизно IV століття були виявлені, при розкопках, на Черкащині. Історія вишиванки, а також її орнаменти, на думку вчених, ідентичні із візерунками, які наносилися на посуд та інші побутові предмети стародавніх жителів України. Вишита сорочка була надзвичайно популярна в період неоліту, а також у період трипільської культури.

Історія вишиванки зберігає в собі властиві прикмети місцевості, які виділяються технікою виконання, гамою кольорів та візерунками.

Мотиви орнаментів вишиванки поділяють на три групи:

  • геометричні;
  • рослинні;
  • зоомофорні, або тварини
Соціальні мережі
Банери
Рекламна агенція - МЕД

Назва товару:*

Ваше ім'я:*Ваш e-mail:*Ваш телефон:Орієнтовна дата виконання замовлення:Коментар до замовлення:*